E – fakutra
Mamy rok 2000, technologia śmielej zaczyna wkraczać w naszą codzienność, w nasze życie prywatne i zawodowe. Komputery zaczynają pojawiać się częściej w naszych domach i biurach, internet staję się coraz bardziej popularny, ludzie zakładają pierwsze adresy e-mail, powstają pierwsze komunikatory tekstowe. Jednak to wciąż „futuryzm” – nikt nie myśli o tym, by sprawy formalne czy finansowe załatwiać za pośrednictwem komputera, czy internetu – na razie to źródło fajnej rozrywki. Firmy zaczynają korzystać z technologii, ale robią to bardzo ostrożnie – formą komunikacji pozostaje tradycyjny, ręcznie adresowany list i telefon.
Mija 19 lat…
Mamy rok 2019, technologia jest naszą codziennością.
Znalezienie biura czy domu, w którym nie ma komputera, jest raczej niewykonalne.
Cała komunikacja przeniosła się do internetu. Piszemy maile, używamy komunikatorów online. Płacimy, podpisujemy umowy, załatwiamy sprawy urzędowe przez internet. Wykorzystujemy technologię, ciesząc się jej gigantyczną skutecznością, wygodą użytkowania, prostotą i bezpieczeństwem.
Czy aby na pewno?
Nie zawsze. Wiele firm, pomimo bardzo dynamicznego rozwoju, pozostało nadal w przestrzeni kopert i znaczków, stosów papierowej dokumentacji, czy telefonu jako jedynej formy kontaktu z klientem.
Specjalizując się w rozwiązaniach IT dla firm leasingowych, wciąż spotykamy się z niewykorzystaniem dostępnych narzędzi, takich jak chociażby e-faktura – będąca banalnie prostym, a zarazem genialnym rozwiązaniem. E-faktura pozwala zredukować koszty związane z dystrybucją (brak kosztów wydruku i wysyłki), zwiększyć wskaźnik dostarczenia dokumentu do klienta (maile docierają do adresata znacznie częściej i szybciej niż tradycyjny list), podnieść poziom kultury płatniczej (szybsze dokonywanie płatności), czy zadbać o środowisko (niegenerowanie ton makulatury).
To tylko jeden z przypadków, których moglibyśmy przedstawić wiele. Już na tym przykładzie możemy śmiało stwierdzić, że zastosowanie technologii jest potrzebne, zatem warto rozważyć jej implementację w przedsiębiorstwie. Nawet tak prosty zabieg, jak wymieniona wyżej e-faktura pozwala nam wygenerować duże oszczędności finansowe i czasowe – a to dopiero pierwszy z etapów tworzenia zautomatyzowanej infrastruktury przedsiębiorstwa.
Bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony czas,
AGS.